FAQ - najczęściej zadawane pytania przez Was
Zobacz o co pytają najczęściej inni użytkownicy
O serwisie cashisback.pl

Serwis cashisback.pl to serwis umożliwiający użytkownikom zarabianie za klikanie w reklamy. Dzielimy się z użytkownikami prowizją jaką dostajemy od reklamodawców.

Przede wszystkim musisz się najpierw zarejestrować w serwisie. Link do rejestracji: https://cashisback.pl/user/register. Kiedy wypełnisz formularz rejestracyjny i aktywujesz swoje konto użytkownika będziesz mógł zacząć zarabiać.
Możesz zarabiać na 4 różne sposoby:
• mailingi - na Twoją skrzynkę e-mail będziemy wysyłać reklamy - wystarczy, że klikniesz w link i przejrzysz kilka stron reklamodawcy
• reklamy bonusowe - tutaj również wysyłamy na Twojego e-maila informacje o reklamie, ale w reklamę klikasz dopiero na stronie internetowej (w wiadomości od nas dostaniesz informację jak wygląda reklama, w którą musisz kliknąć)
• challenge - tutaj zarabiać możesz po zalogowaniu się do swojego konta użytkownika, gdzie znajdziesz proste wyzwania (challenge) do zrobienia (zadanie polega na kliknięciu w reklamę).
• możesz też polecać nasz serwis swoim znajomym czyli uczestniczyć w naszym programie partnerskim. Za każdego poleconego użytkownika (jeżeli będzie on aktywnym użytkownikiem w serwisie cashisback.pl) otrzymasz 10 zł. Szczegóły programu partnerskiego znajdziesz poniżej w dziale 'Polecaj i zarabiaj'.


Punkty aktywności

To punkty zdobywane przez użytkownika za kliknięcie w reklamę mailingową (mailingi). Za kliknięcie w reklamę mailingową, oprócz prowizji pieniężnej, zdobywasz 1 punkt aktywności.

Promujemy użytkowników, którzy są aktywni w serwisie cashisback.pl czyli takich, którzy często klikają w reklamy naszych partnerów reklamowych (reklamodawców). Aktywni użytkownicy poprzez zdobywanie punktów aktywności będą zajmowali wyższe miejsca w rankingu użytkowników oraz będą dostawać wyższą prowizję za kliknięcie w reklamę.

Prawdopodobnie nastąpiła jedna z dwóch poniższych sytuacji:
• został wyczerpany przyznany limit kliknięć przeznaczony dla danej reklamy;
• kliknięcie w reklamę nastąpiło po terminie oznaczonym jako "Koniec kampanii mailingowej"
Informacje o terminie końca kampanii oraz limicie klików przeznaczonych na daną reklamę będą dostępne w Twoim profilu użytkownika w zakładce "Reklamy" po kliknięciu w przycisku "Info".


Poziomy zaawansowania (levele)

Poziom zaawansowania czyli tak zwany level określa poziom aktywności użytkownika w serwisie cashisback.pl. Na grunt serwisu cashisback.pl zostało przeniesione nazewnictwo z gier komputerowych, gdzie gracze w miarę osiąganych postępów w grze, przenoszeni zostają na kolejne levele (poziomy zaawansowania) w grze. W cashisback.pl jest podobnie. Użytkowników za klikanie w reklamy mailingowe (mailingi) nagradzamy punktami aktywności, a zdobycie odpowiedniej ilości punktów aktywności pozwoli Użytkownikowi zdobyć kolejny poziom zaawansowania.

Progi kolejnych poziomów zaawansowania (leveli) wyglądają tak:
• Level 1: 0 - 29 punktów aktywności
• Level 2: 30 - 99 punktów aktywności
• Level 3: 100 - 199 punktów aktywności
• Level 4: 200 - 399 punktów aktywności
• Level 5: 400 - 799 punktów aktywności
• Level 6: 800 - 1399 punktów aktywności
• Level 7: 1400 - 2199 punktów aktywności
• Level 8: 2200 - 3199 punktów aktywności
• Level 9: 3200 - 4499 punktów aktywności
• Level 10: od 4500 punktów aktywności

Wyższy poziom zaawansowania (level) oznacza dla użytkownika większą prowizję od reklamy. Będzie on dostawał większy procent z kwoty jaką płaci nam reklamodawca za kliknięcie w reklamę.
I tak poziom prowizji od reklam mailingowych w zależności od levelu użytkownika wygląda następująco:
• Level 1: 40% kwoty jaką płaci reklamodawca za jeden klik w reklamę
• Level 2: 41% kwoty jaką płaci reklamodawca za jeden klik w reklamę
• Level 3: 42% kwoty jaką płaci reklamodawca za jeden klik w reklamę
• Level 4: 43% kwoty jaką płaci reklamodawca za jeden klik w reklamę
• Level 5: 44% kwoty jaką płaci reklamodawca za jeden klik w reklamę
• Level 6: 46% kwoty jaką płaci reklamodawca za jeden klik w reklamę
• Level 7: 48% kwoty jaką płaci reklamodawca za jeden klik w reklamę
• Level 8: 50% kwoty jaką płaci reklamodawca za jeden klik w reklamę
• Level 9: 55% kwoty jaką płaci reklamodawca za jeden klik w reklamę
• Level 10: 60% kwoty jaką płaci reklamodawca za jeden klik w reklamę


Doświadczenie użytkownika

Chcemy wyróżniać aktywnych użytkowników i wysyłać im więcej reklam. Tym samym aktywni użytkownicy będą mogli więcej zarabiać. Dlatego wprowadziliśmy rangi doświadczenia.

Rang doświadczenia jest 5. Oto one:
Nowicjusz - rangę tą otrzymujesz przy założeniu konta użytkownika i będziesz miał ją zanim wyślemy Ci przynajmniej 10 reklam, nie krócej jednak niż przez 9 dni. Po 9 dniach i minimum 10 wysłanym reklamom do Ciebie, ocenimy Twoją aktywność (to jak często klikasz w reklamy) i otrzymasz rangę Adepta lub Specjalisty.
Adept - rangę tą będziesz miał, jeśli Twoja łączna klikalność w reklamy mailingowe i bonusowe (display) w ciągu ostatnich 30 dni będzie niższa niż 20% (tzn. na 10 wysłanych reklam klikniesz w mniej niż 2). Będziesz dostawać niewiele reklam do czasu, aż poprawisz swój wskaźnik klikalności w reklamy.
Specjalista - rangę tą będziesz miał, jeśli Twoja łączna klikalność w reklamy mailingowe i bonusowe (display) w ciągu ostatnich 30 dni będzie wyższa niż 20% (tzn. na 10 wysłanych reklam klikniesz przynajmniej w 2). Będziesz dostawać dość dużą ilość reklam, aby móc w miarę szybko osiągnąć rangę Eksperta lub Mistrza.
Ekspert - rangę tą będziesz miał, jeśli Twoja łączna klikalność w reklamy mailingowe i bonusowe (display) w ciągu ostatnich 30 dni będzie nie mniejsza niż 60% (tzn. na 10 wysłanych reklam klikniesz w przynajmniej 6) oraz jeśli kliknąłeś łącznie w przynajmniej 100 reklam. Będziesz dostawać dużo reklam od nas mając tą rangę.
Mistrz - rangę tą będziesz miał, jeśli Twoja łączna klikalność w reklamy mailingowe i bonusowe (display) w ciągu ostatnich 30 dni będzie nie mniejsza niż 80% (tzn. na 10 wysłanych reklam klikniesz w przynajmniej 8) oraz jeśli kliknąłeś łącznie w przynajmniej 200 reklam. Będziesz dostawać bardzo dużo reklam od nas mając tą rangę.


Zarobki

Wszystko zależy od Twojego zaangażowania i aktywności. Najbardziej aktywni użytkownicy, którzy również polecają nasz serwis, zarobili już po kilka tysięcy złotych. Takiej kwoty nie zarobisz jednak w tydzień czy miesiąc. Ilość reklam nie jest stała i zależy od zleceń reklamodawców. Na przykład pod koniec roku mamy reklam zazwyczaj więcej, a na początku roku czy w czasie wakacji mniej. Niemniej większość użytkowników jest w stanie zarobić od 40 do 100 zł rocznie tylko za samo klikanie (bez polecania). Może nie jest to jakaś ogromna kwota, ale takie zarabianie nie wymaga żadnych umiejętności i praktycznie nie wymaga żadnego wysiłku (wystarczy kliknąć w link lub reklamę). A na pizzę z przyjaciółmi czy doładowanie telefonu takie ekstra pieniądze na pewno się przydadzą.

Stawki różnią się w zależności od rodzaju reklamy, Twojego poziomu zaawansowania oraz poziomu doświadczenia. I tak:
mailingi - tu kwota prowizji zależy od stawki jaką płaci nam reklamodawca oraz Twojego poziomu zaawangowania. Najczęściej za kliknięcie w reklamę reklamodawca płaci nam 0,20 zł lub 0,10 zł, a Ty dostajesz od 40% do 60% tej kwoty (w zależności jaki masz level). Zdarzają się jednak reklamy znacznie droższe, w których możesz wyciągnąć nawet 1,50 zł za kliknięcie w reklamę.
reklamy bonusowe - tutaj stawki zależą od tego jak dużą pulę za kliknięcia w reklamy uda się uzbierać oraz ilu użytkowników weźmie udział w "zabawie" (ile punktów bonusowych użytkownicy zgromadzą). Najczęściej stawki osiągają od 3 do 4 groszy za kliknięcie w reklamę.
challenge - tutaj stawki zarobków są stałe i zależą jedynie od Twojeg poziomu doświaczenia. I tak dostaniesz:
- 0,02 zł jeśli Twój poziom doświadczenia to Nowicjusz lub Adept
- 0,03 zł jeśli Twój poziom doświadczenia to Specjalista lub Ekspert
- 0,04 zł jeśli Twój poziom doświadczenia to Mistrz

Jeśli zarobisz przynajmniej 20 zł (taką będziesz miał kwotę do wypłaty) to w Twoim panelu w zakładce pojawi się przycisk 'Wypłać pieniądze'. Wcześniej musisz jednak w 'Ustawieniach' podać numer konta bankowego w polskim banku na jakie mamy przelać pieniądze. Jeśli nie masz własnego konta bankowego, to możesz podać tutaj konto swojego rodzica, kogoś z rodzeństwa czy przyjaciela. Jako, że jesteśmy spółką prawa handlowego i działamy w pełni legalnie, musimy wszystkie wypłaty rozliczać księgowo. Najłatwiej jest nam to robić właśnie poprzez wyciągi bankowe. Dlatego na ten moment przelew bankowy to jedyna forma wypłaty zarobionych pieniędzy.

Nie. Nie pobieramy żadnych prowizji za wypłatę pieniędzy. Możesz wypłacać dowolną ilość razy o ile kwota wypłaty jest nie mniejsza niż 20 zł. My pokrywamy koszty przelewów, więc do Ciebie dotrze cała wypłacona kwota.

Twoja wypłata zostanie zrealizowana maksymalnie do 5 dni roboczych. Najczęściej jednak dokonujemy wypłat środków w przeciągu 24 godzin od zlecenia wypłaty.

Jak zaczniesz klikać w reklamy mailingowe to zobaczysz w zakładce 'Reklamy', że reklamy z bieżącego miesiąca są jeszcze nierozliczone. Oznacza to, że jeszcze nie dostaliśmy raportów od reklamodawcy i nie możemy takiej reklamy rozliczyć. Raporty takie dostajemy najczęściej pod koniec miesiąca i wtedy rozliczamy wszystkie reklamy. W tym czasie część Twoich zarobków będzie miała status 'Oczekujące'. Ale spokojnie - wraz z rozliczeniem reklam zarobki te trafią z 'Oczekujących' na 'Do wypłaty'.
Natomiast reklamy bonusowe rozliczamy po zakończeniu miesiąca. Musimy bowiem znać pełną pulę nagród na dany miesiąc oraz liczbę użytkowników, którzy wzięli udział w tworzeniu tej puli oraz ich liczbę punktów bonusowych.


Polecaj i zarabiaj

„Polecaj i zarabiaj” to nasz autorski program partnerski, w którym nasi użytkownicy mogą zarobić dodatkowe pieniądze za polecanie serwisu cashisback.pl swoim znajomym.

Nie. W momencie założenia konta użytkownika w serwisie cashisback.pl utworzony zostaje dla Ciebie link partnerski (tzw. link afiliacyjny) i możesz od razu przystąpić do polecania serwisu cashisback.pl i tym samym zacząć zarabiać dodatkowo. To Ty decydujesz czy przystąpisz do programu i aktywnie będziesz polecać serwis cashisback.pl swoim znajomym.

Musisz się zalogować do swojego profilu użytkownika. Link znajdziesz w zakładce 'Polecaj' – to ten duży zielony adres internetowy zaczynający się od „https://cashisback.pl/pp-”.

Wystarczy, że wyślesz mailem ten link do Twoich znajomych. Jeśli na nim klikną, a następnie zarejestrują się w serwisie cashisback.pl zostaną oni dodani do listy osób poleconych przez Ciebie. Jeśli masz własny serwis internetowy (np. blog) możesz napisać artykuł i wstawić w nim Twój link partnerski.

Każdy użytkownik, który skorzysta z Twojego linku partnerskiego (wejdzie przez niego na stronę cashisback.pl), będzie miał aż 30 dni na zarejestrowanie się w serwisie cashisback.pl, aby został zaliczony do użytkowników poleconych przez Ciebie.

Wynika to z tego, że ten użytkownik wszedł na stronę cashisback.pl później z linku partnerskiego innego użytkownika i dopiero wtedy się zarejestrował. Użytkownik polecony zawsze jest przypisywany do partnera, z którego linku partnerskiego ostatnio wszedł na stronę cashisback.pl.

Dostaniesz 10 zł za poleconego użytkownika, który zarejestruje się w serwisie cashisback.pl i który osiągnie 5 poziom zaawansowania (level).